Nauka poprzez zabawę razem z Zu&Berry oraz Wydawnictwo Muduko cz. 4

by - lipca 02, 2022

 Nauka kolorów w języku angielskim

                Do nauki i rozróżniania kolorów oprócz otaczającego nas świata, używaliśmy patyczków i kubeczków (moje diy). Kiedy Antoś w wieku 3 lat umiał już rozpoznać i nazwać trzynaście kolorów, przyszło mu to z wielką łatwością, pomyślałam o barwach w języku angielskim. Wydawnictwo Muduko w swojej ofercie proponuje KOLOROWE BUTY, autorstwa - Reiner Knizia. 

nauka kolorów

Nauka poprzez zabawę

        To gra rodzinna skierowana dla najmłodszych powyżej trzeciego roku życia. Dzieci uwielbiają się bawić, a tu do zabawy z kolorami zapraszają zwierzaki, co na każdej parze nóżek inny kolor butów mają. Jednocześnie może brać udział aż 5 graczy! 
Zawartość:
 • 5 dwustronnych planszetek zwierząt,
 • 40 żetonów w 9 kolorach (żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy, szary),
 • woreczek,
 • instrukcja.

  gra kolorów

        Są dwie wersje tej gry/zabawy, ale cel zawsze jeden. Zapełnienie wszystkich siedmiu pól na swojej planszetce kolorowymi przezroczystymi żetonami.

W pierwszej grze - Dopasuj słowa

            Rozpoczyna gracz, który ostatnio głaskał zwierzaka. Układamy planszetki stroną z nazwami kolorów do góry. Pozostali uczestnicy rozgrywają swoje tury w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara. Podczas swojej kolejki wyciągamy żeton z woreczka, po sprawdzeniu koloru, mamy dwie opcje do wyboru:
- jeśli jeszcze nie mamy danego koloru żetonu, to układamy go na białym kółeczku z odpowiednią nazwą,
- druga opcja, jeżeli już mamy żeton w takim kolorze na swojej planszetce lub żeton jest w kolorze butów, przekazujemy żeton wybranemu graczowi, który jeszcze takiego nie posiada. A my losujemy kolejny żeton z woreczka i kładziemy go na planszy. 

Zakończenie gry następuje kiedy jeden z graczy zapełni swoją planszetkę kolorowymi żetonami. Kolejni uczestnicy mogą kontynuować dalej grę. 

gra rodzinna

W drugiej grze - Dopasuj buty

        Planszetki odwracamy na drugą stronę, teraz nasze zadanie polega na dopasowaniu koloru żetonów do odpowiednich butów zwierząt. Pozostałe zasady jak wyżej. Naukę wzmacniamy wymawianiem kolorów w języku polskim a następnie w języku angielskim. I tak Antoś z łatwością oraz przyjemnym sposobem nauczył się 9 kolorów w obcym języku.

nauka i zabawa

          Nasza kolejna już wspólna nauka poprzez zabawę razem z Zu&Berry i Wydawnictwem Muduko. 
Zalety:
 • Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka.
 • Produkt polecany przez psychologów,
 • Buduje więzi społeczne, razem spędzamy czas, wspólna zabawa, nauka.
 • Ćwiczy małą motorykę, która w naszym przypadku jest bardzo potrzebna. 

  Grę możecie zakupić TUTAJ

Może Ci się spodobać

0 komentarze