Moje pierwsze Ekoksiążeczki kontrastowe

by - października 28, 2021

 Pierwsze ekoksiążeczki Twojego dziecka

        Dziś chcę Wam polecić książeczki kontrastowe, które są bardzo ważne dla rozwoju naszego maluszka. Obrazki kontrastowe powstały po to, by stymulować wzrok dziecka, który po urodzeniu jest najsłabszym zmysłem. Polegają one na wykorzystaniu dużych, wyrazistych i maksymalnie uproszczonych grafik wykonanych najczęściej w wersji czarno-białej, a dla starszych już dzieci (3+)  znajdziemy kontrasty kolorowe. Proste ilustracje zapewniają niemowlęciu, którego wzrok właśnie zaczyna się kształtować, odpowiednie dla etapu rozwoju bodźce zmysłowe. Niemowlę uczy się odróżniać przedmiot od tła, na którym jest narysowany. Książeczka stymuluje rozwój wyobraźni, pomaga kształtować ostrość wzroku i pielęgnować więź pomiędzy dzieckiem a rodzicami. 

 książeczki dla dziecka
 
Ekoksiążeczki Zu&Berry - wydawnictwo Muduko są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Wyprodukowane w Polsce. Seria polecana przez ekspertów z obszaru: psychologii, biblioterapii oraz nanotechnologii. Do kupienia Tutaj
 
Rozkładane ekoksiążeczki od Zu&Berry ukazały się z podziałem na wiek:
 •  Moje pierwsze kształty dla noworodka (0+),

  dziecko noworodek
 • Moje pierwsze kolory (3+),

  kontrasty
 • Moje pierwsze zwierzęta (9+),

  książeczka dla dziecka
 • Moje pierwsze owoce i warzywa (12+). 

    książeczka kontrastowa
A na koniec ciekawostka :) Seria Pierwszych ekoksiążeczek Twojego dziecka dostała wyróżnienie Nagrodę Rodziców 2021, Gratulujemy!  
 
Nagroda rodziców


Może Ci się spodobać

0 komentarze