KRAWCOWA Z PARYŻA - Georgia Kaufmann

by - listopada 03, 2021

 Moja recenzja książki

             Po odczytaniu maila od Pani Magdy - Wydawnictwo Otwarte z prośbą o szczerą recenzję książki "Krawcowa z Paryża" od razu się zgodziłam. Zachęcił mnie już sam tytuł i krótki opis wydawcy, który brzmi:
    Gdy w 1943 roku wojska niemieckie wkraczają do Oberfals, życie piętnastoletniej Rosy zmienia się nieodwracalnie. Zdradzona przez własnego ojca musi szybko dorosnąć. W końcu młoda kobieta zostawia za sobą bolesną przeszłość i z walizką w ręku rozpoczyna poszukiwanie szczęścia. Znajduje je w najmniej spodziewanym miejscu - w świecie mody. Podróżuje i spotyka fascynujących mężczyzn: Christiana Diora, chemika Charles`a, muzyka Izzy`ego, dewelopera Jima. Tworzy kreacje, które oczarowują wszystkie kobiety. Wśród drogich materiałów, zapachu kultowych perfum, skrzącej się biżuterii próbuje uszyć dla siebie nowe życie na miarę swoich marzeń.
Kiedy otwierają się przed nią drzwi do wielkiej kariery i poznaje miłość swojego życia, wszystko zdaje się układać po jej myśli. Do czasu. Na drodze do szczęścia największą przeszkodą okazuje się jej przeszłość...
Czy Rosa stawi czoła przeciwnościom losu? Skoro od przeszłości nie da się uciec, może czas do niej wrócić?

recenzja książki

        Powieść obyczajowa, która pochłonęła mnie całą i przeniosła na kilka dni do innego świata, innego czasu. Zarywane noce i obowiązki domowe przeszły na dalszy plan 😀  Książkę bardzo szybko się czyta, autorka nadała autentyczności osadzając fabułę po części w realnym świecie. Dawno nie przeczytałam 437 stron tak zaabsorbowana historią głównej bohaterki. Rosa, bo tak ma na imię 63 letnia kobieta sukcesu, która przygotowuje się do wyjścia na bardzo ważne spotkanie. Opowiada historię swojego życia, które było traumatyczne - w rodzinnym domu nie zaznała miłości ani zrozumienia. Gdy w wieku 16 lat została zgwałcona i musiała uciekać ze swojej miejscowości, pomocną dłoń podali obcy ludzie. To dzięki ciężkiej pracy i uporowi, zaczęła spełniać własne marzenia. Została muzą samego Christiana Diora, była żoną chemika Charles'a Dumarais. Akcja toczy się w takich miejscowościach jak Włochy, Paryż, Rio de Janeiro, Nowy Jork, czy Londyn. Odniosła sukces zawodowy, była podziwiana w świecie mody, kochała i co najważniejsze była kochana, ale czy była szczęśliwa...? Biała plama, cień przeszłości nie pozwalał jej w pełni cieszyć się wszystkimi osiągnięciami. 

        Świat powojennej mody, drogich materiałów czy perfum Diora i Chanel. Kto szuka pięknej i emocjonującej powieści na jesienne wieczory ta powieść jest idealna. Premiera już 10 listopada!
Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwo Otwarte TUTAJ

Może Ci się spodobać

0 komentarze