Dekoracje do pokoju dziecięcego - diy

by - listopada 28, 2019

Własnoręcznie wykonane dekoracje dla mojego synka

     Dekoracje, to one nadają charakteru wnętrzom. Ocieplają wystój, przywołują wspomnienia,  zwłaszcza w tych dziecięcych sypialniach. W internecie, pismach wnętrzarskich lub w salonach meblowych  można znaleźć bardzo dużo inspiracji dotyczących wystroju pokoju dla najmłodszych członków rodziny, które są wprost bajecznie urządzone. Królują w nich najczęściej pastelowe kolory, motywy przewodnie - z bajek bądź ostatnio modne motywy leśne (które mi osobiście również bardzo się podobają) 😀. Choć nasz synek nie posiada własnego pokoju, a jedynie kącik, tzn. łóżeczko w naszej sypialni. W związku z tym postanowiłam choć kilkoma elementami urozmaicić to wnętrze. Było mi bardzo miło, gdy każda moja dekoracja cieszyła się dużym zainteresowanie wśród Was.
     Postanowiłam wszystkie dotychczasowe wpisy na powyższy temat zebrać w ten jeden, a więc o to i on.

książki dla dzieci

 

 Moje dekoracje  

 1. Skrzynka za zabawki. Cenię w życiu minimalizm, a ze względu, że nasze mieszkanko jest małe, synek niestety nie posiada zbyt wielu zabawek. Idealnym pojemnikiem na zabawki dla dziecka moim zdaniem jest skrzynka tzw. klatka na jabłka. Choć nasza jest fabrycznie nowa zakupiona została specjalnie na potrzeby przechowywania zabawek synka. Nie byłaby idealna, gdyby nie przeszła mojej metamorfozy 😂 Dla łatwiejszego przemieszczania, do skrzynki zamontowałam kółeczka obrotowe oraz gruby dekoracyjny sznur. Całość została pomalowana lakierobejcą w kolorze orzecha. Elementy do przerobienia zakupiłam w skierniewickim sklepie z materiałami budowlanymi. Skrzynka spełnia nie tylko jedną funkcję, służy nam również do wożenia Antosia 😀 

pojemnik diy

pojemnik dziecięcy pokój

2. Kontrastowa karuzela. Pierwszą dekoracją, którą wykonałam dla naszego Bąbelka była to kontrastowa karuzela nad łóżeczko. Pomagała stymulować zmysł wzroku, co ma korzystny wpływ także na rozwój mózgu. Więcej nt. karuzeli możecie przeczytać (TUTAJ)

dekoracja diy
       
3. Metryczka w ramce. Kolejną dekoracją, o której chcę Wam wspomnieć to metryczka urodzenia dziecka. Jest ona jednocześnie wspaniałą pamiątką przyjścia na świat naszego Bąbelka. Metryczka ta zawiera najistotniejsze informacje i przedmioty z dnia narodzin synka. O niej więcej przeczytacie (TUTAJ)

dekoracja diy

4. Tęcza z bawełnianego sznurka. Na wykonanie tej dekoracji, zbierałam się bardzo długo, aż w końcu zebrałam swoje siły i oto jest! Jak wykonać taką tęczę? Zapraszam na mój wpis (TUTAJ).

dekoracja do pokoju dziecka
 
5. Wiklinowy kosz. Nasza domowa biblioteczka pomalutku się powiększa. Książeczki dla łatwiejszej wygody synka ułożone są w koszu na wyciągnięciu jego małych rączek. Koszyczek może nie jest diy, ale przeszedł również małą metamorfozę, aby współgrał z wnętrzem. Został przemalowany na szary matowy kolor. 


kosz na książki diy

     A Wy lubicie dekoracje diy? Robicie coś własnoręcznie dla swoich dzieci, a może kupujecie gotowe? Choć wiem, że nie własny pokój i piękny jego wystrój jest najważniejszy dla Antosia, tylko miłość, bliskość i poświęcony czas, który synkowi staramy się z mężem jak najwięcej okazać.

Może Ci się spodobać

0 komentarze