Drewniania karuzela kontrastowa - diy

by - marca 06, 2019

 Karuzela kontrastowa

      Nasz Bąbelek dziś skończył 6 tygodni, zaczyna już go interesować otoczenie. Po narodzinach noworodek widzi tylko wyraziste kolory takie jak biel oraz czerń i duże kontrasty. Kolejno zaczyna widzieć również czerwony kolor, a barwy pastelowe są dla niego prawie niewidoczne. Niemowlę widzi na odległość około 20-30 cm. Posiadając tę wiedzę, postanowiłam stymulować jego zmysł wzroku, co ma korzystny wpływ także na rozwój mózgu. Pomagają nam w tym gotowe kontrastowe obrazki, a przede wszystkim drewniana karuzela zawieszona nad łóżeczkiem (o którą wiele z was już pytało).  
 
   Karuzela jest wykonana własnoręcznie przeze mnie, co sprawia mi ogromną radość, gdyż zrobiłam coś sama dla naszego maleństwa. 

Czego potrzebowałam do przygotowania:

  • drewniany stelaż karuzeli, dostępny TUTAJ 
  • materiał z filcu, 
  • dowolne szablony (pobrane z internetu),
  • igła oraz nici w kolorze materiału,
  • wypełnienie (kulka silikonowa lub wata),
  • sznurek wędliniarski.


kontrasty materiał dziecko

     Nie wyobrażałam sobie plastikowej karuzeli dla synka i tych wszystkich pstrokatych zawieszek. Oboje z mężem jesteśmy zwolennikami natury, stąd drewniane łóżeczko oraz drewniany stelaż karuzeli. Wszystkie elementy potrzebne do powstania zabawki kupiłam na skierniewickim "rynku". Miałam szczęście, przeglądając ogłoszenia na portalu społecznościowych natrafiłam na super okazję - drewniana karuzela! Po wynegocjowaniu satysfakcjonującej ceny, stałam się właścicielką rewelacyjnego stelaża. Dlaczego on jest taki super? Posiada dodatkowo pozytywkę, którą można zablokować, a nie wpływa to jednak na kręcenie się zawieszonych elementów.
Materiał filcowy jest dostępny w ciekawej kolorystyce w sieciach empik. W Skierniewicach w salonie zakupiłam potrzebne barwy materiału, uniwersalne dla dziewczynek jak i dla chłopców. Wzory szablonów pobrałam z internetu. Nie będę wam już opisywała krok po kroku jak wykonać zawieszkę, gdyż jest to bardzo proste. 

Tak prezentują się już gotowe zawieszki

skierniewice empik

    Uwielbiam obserwować wzrok Bąbelka, jak wodzi za poszczególnymi elementami karuzeli. Dzięki opcji blokady, naszemu maluszkowi udało się słodko zasnąć w ciszy. Wiem, że to był bardzo dobry pomysł, wykonanie własnoręcznej karuzeli kontrastowej, przyczyniając się do stymulowania narządu wzroku.

Może Ci się spodobać

0 komentarze