Biblioteczka Antosia z Wydawnictwem Media Rodzina cz. 2

by - maja 31, 2022

Biblioteczka Antosia

            Dziś Wam chcę przedstawić kolejne nowości od Wydawnictwa Media Rodzina, które mam przyjemność zrecenzować. Antoś uwielbia serię książeczek, nawet puzzle z postacią Kici Koci oraz jej młodszego braciszka Nunusia. Anita Głowińska zaprasza nas tym razem na wieś, poznajemy zwierzątka oraz ich odgłosy - Kto mieszka w zagrodzie. Kolejna nowość to druga część z serii pt. Sowie opowieści, Erica-Emmanuela Schmitta - Wyspa Wolności, opowieść o króliczym rodzeństwie.   

literatura dziecięca

Kicia Kocia i Nunuś - Kto mieszka w zagrodzie 

           Kicię Kocię i Nunusia zna chyba każde dziecko. Do Antosia biblioteczki i kolekcji dołączyła ostatnio - Kto mieszka w zagrodzie. Książeczka, która ma aż 47 otwieranych okienek zachęca bardzo do aktywnego udziału w czytaniu. Bohaterowie opowieści wybierają się autobusem w podróż na wieś. W gospodarstwie karmią kury, szukają koźlątka, witają się z konikami oraz świnkami. Obserwują, jak gospodarz doi krowę. Poznajemy i utrwalamy zwierzątka oraz ich domy. Idealny prezent na Dzień Dziecka.
Kicia Kocia

kicia kocia i nunuś

             Do kupienia TUTAJ

Sowie opowieści - Wyspa Wolności 

             Wyspa Wolności Erica-Emmanuela Schmitta, to druga część cyklu Sowie Opowieści. Główni bohaterowie to królicze rodzeństwo Lila i Danek, którzy uwielbiają się bawić w Błękitnym Lesie. Ulubione harce niestety inni im psują - puchacz, który nie chce aby hałas go budził; kret który zrzędzi, kiedy wchodzą mu do norki oraz łania, której depczą kwiatki na pastwisku. Rodzeństwo nie słucha rodziców i nie chce podporządkować się zakazom. Sowa Minerwa, która jest symbolem filozofii pewnego dnia proponuje im wyprawę na Wyspę Wolności, gdzie każdy może robić to, co mu się podoba, gdyż tutaj nic nie jest zabronione. 
            Ale czy taka wolność da im szczęście? Tam, gdzie brakuje zasad, jednostki są skazane na prawo dżungli. W chaosie nikt nie może żyć bezpiecznie. Zachęcam Was do lektury. Okładka twarda, liczba stron 32. Przepiękne ilustracje w wykonaniu Barbary Brun. 
Do kupienia TUTAJ
wyspa wolności

wyspa wolnościMoże Ci się spodobać

0 komentarze