Historia Arki Noego jakiej nie znacie - Media Rodzina

by - lutego 14, 2022

ARKA NOEGO JAKIEJ NIE ZNACIE


        Wspomnienie Arki Noego i potopu jest Antosiowi znana z Biblii dla dzieci. Kiedy dostałam propozycję współpracy od naszego ulubionego Wydawnictwa Media Rodzina przy recenzji książki Piotra Wilkonia - ARKA NOEGO, bez wahania się zgodziłam. Sama byłam ciekawa przedstawionej historii budowy owego statku, w jaki sposób te różne zwierzęta pomieściły się na pokładzie oraz skąd Noe wiedział, że potop już minął? Synek uwielbia słuchać i czytać wspólnie książki, z czego jestem bardzo zadowolona.

arka noego potop

      Premiera powieści odbyła się 9 lutego 2022 r. Książka w twardej oprawie, licząca 32 strony, zachwyciła mnie od razu rysunkiem okładki. Autorem przepięknych ilustracji jest sam mistrz Józef Wilkoń. Zobaczcie sami ...

literatura dziecięca

    Historia, którą każdy z nas zna. Bóg nakazał zbudować arkę, by ocalić zwierzęta przed potopem. Zabawne dialogi, mało tekstu na stronie sprawiło, że mój trzylatek z zaangażowaniem przysłuchiwał się opowieści. Sam wskazywał  i nazywał zwierzątka, które pomagały przy budowie. 

literatura dziecięca dziecko
       
    Słowo potop, szczególnie go zainteresowało. Ucieszył się, kiedy budowa dobiegła końca, a pasażerowie znaleźli swoje miejsce na pokładzie zanim otworzyło się niebo i lunął deszcz. Po jakimś czasie zwierzęta zaczęły narzekać na swój los, marudziły, że kapie im na głowę, że jest im zbyt ciasno. Lecz kiedy Noe się zdenerwował i kazał opuścić im arkę, zrozumiały, że ich los zależy od niego. Białą gołębicę, którą Noe wysłał na zwiady w poszukiwaniu lądu, Antoś porównywał do gołąbków dziadka, które razem czasami karmią. 

dziecko literatura dziecięca

            Przed wyjściem na ląd, zwierzęta przeprosiły Noe, za swoje zachowanie. Szczęśliwe opuściły arkę i zaczęły kierować się ku tęczy, którą Bóg im ofiarował na znak, że już nigdy więcej nie ześle potopu.

arka noego

            Cieszymy się, że biblioteczka Antosia powiększyła się o kolejny egzemplarz wydawnictwa Media Rodzina. Książka do nabycia TUTAJ

Może Ci się spodobać

0 komentarze