Nauka poprzez zabawę razem z Zu&Berry oraz Wydawnictwo Muduko cz. 3

by - stycznia 25, 2022

 Nauka poprzez zabawę

        Po raz kolejny razem z Antosiem mamy przyjemność zaprosić Was do wspólnej nauki poprzez zabawę z alpaką Berry oraz surykatką ZU. Przedstawiamy Wam dwuelementowe EKOPUZZLE od Zue&Berry Wydawnictwo Muduko. Jest to aktywność, która sprawdza się u nas najbardziej w chwilach wyciszenia, w momentach przebodźcowania. A takiej zabawy potrzebowaliśmy po dwudniowych atrakcjach urodzinowych synka. Puzzle pomagają w doskonaleniu percepcji wzrokowej oraz w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ćwiczymy liczenie, nazywanie, porównywanie a przede wszystkim twórczo się bawimy i spędzamy fajnie wspólnie wolny czas. 

ekopuzzle

Kim chcesz zostać jak dorośniesz?

            Mój trzylatek jeszcze nie rozumie, na czym polega praca niektórych dorosłych, zna te podstawowe zawody, które spotykamy na spacerze lub wykonują najbliżsi z naszej rodziny. Starszaki mają już swoich idoli - chłopcy najczęściej - policjant lub strażak a dziewczynki piosenkarka lub lekarz. Ja wyjątkowo lubiłam być sprzedawcą, branża handlowa okazała mi się bardzo bliska po latach.           
                Dwuelementowe puzzle dla dzieci to zabawa, dzięki której najmłodsi poznają nazwy zawodów, których może nawet jeszcze nie znają, o których jeszcze nie słyszeli. Wszystkie zawody warto pokazywać, tłumaczyć i poszerzać dziecięcą wiedzę o świecie. Puzzle mogą być też inspiracją do wspólnej zabawy poprzez wcielanie się w role osób przedstawionych na obrazkach i snucie opowieści o ich pracy, niekiedy bardzo ciężkiej. 

Co dziecko zyskuje dodatkowo?

  • Ćwiczy motorykę małą, poprzez właściwe dobieranie elementów i precyzyjne łączenie ich,
  • Ćwiczy i uczy koncentracji i spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej (oko-ręka),
  • Stymulacja rozwoju mowy oraz poznawanie nowego słownictwa,
  • Naukę liczenia, dołączone są zadania, dzięki którym maluch rozpoznaje zbiory, 
  • Cenną zabawę i czas wspólnie spędzony z rodzicem lub opiekunem, wspieranie bliskości.
nauka zawodów


               Dwuelementowe ekopuzzle to możliwość poznania aż 15 zawodów. Na twardych elementach znajdują się środki lokomocji oraz przedstawiciele zawodów. Antoś bardzo chętnie nazywa poszczególne pojazdy, naśladujemy ich dźwięki. Do zestawu dołączone są zadania, które pozwalają ćwiczyć wiele umiejętności. Z kolei przedstawione ciekawostki poszerzają wiedzę nie tylko dziecka, a le i naszą rodzica.
                Dodatkowo wnętrze pudełka można pokolorować, a po jego rozłożeniu ukazują się historie Zu&Berry. Więcej informacji lub możliwość zakupienia Ekopuzzle.

Może Ci się spodobać

0 komentarze