Wesoły Ryjek - książeczki dla przedszkolaków

by - września 20, 2021

Odkrycia Wesołego Ryjka

             Za oknem prawdziwa jesienna aura, krótsze dni i dłuższe wieczory. Pogoda sprzyja zatem do częstszego sięgania do naszej domowej biblioteczki. Bardzo się cieszę, kiedy Antoś przychodzi do mnie i prosi, aby mu poczytać, sam wybiera tytuły, na które ma w danej chwili ochotę. 
 

media rodzina książka dla dzieci

            Antosiowa biblioteczka została powiększona o książeczkę i kolorowanki od wydawnictwa Media Rodzina "Wesoły Ryjek i odkrycia", Wesoły Ryjek. Zegary", "Wesoły Ryjek. Kosmos", Wesoły Ryjek. Cztery Pory Roku". Czytamy niezależnie od pory dnia. Cieszę się, że udało mi się zaszczepić już w synku chęć poznawania i odkrywania świata za pomocą literatury.
 

czytam dziecku czytam bo lubię

Wesoły Ryjek - Przyjaciel Przedszkolaków

            Wojciech Widłak, wspólnie z autorką ilustracji Agnieszką Żelewską, stworzyli serię o małym, sympatycznym prosiaczku. „Wesoły Ryjek” to pełna uroku i humoru seria książeczek o perypetiach niezwyczajnego bohatera. Niezwyczajnego choćby z powodu imienia, ale także i tego, co mu się przydarza. Wesoły Ryjek wraz z mamą, tatą i żółwiem przytulanką odkrywa świat i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy. Obowiązkowy tytuł dla przedszkolaka, ciekawego przygód głównego bohatera.
        „Wesoły Ryjek i odkrycia” to już ósma część przygód Wesołego Ryjka – nieodmiennie zaciekawionego światem prosiaczka. Wesoły Ryjek codziennie odkrywa wiele nowych rzeczy, na przykład że naleśniki, zwłaszcza z serem lub dżemem, rozproszą każdy smutek, albo że zawsze robimy coś ważnego, nawet jeżeli to są tylko drobiazgi. I że całusów i uścisków nigdy nam nie zabraknie, choćbyśmy nie wiem jak szczodrze obdarowywali nimi ukochane osoby. Oprawa twarda, czterdzieści osiem stron, pełno barwnych ilustracji.
 

wesoły ryjek


 
książki dla dzieci

 

Rysowanki-zgadywanki z Wesołym Ryjkiem 

            To seria książeczek, które wyzwalają kreatywność – Antoś koloruje po swojemu, a ja jestem szczęśliwa. Oprócz ilustracji do pomalowania jest dużo tekstu, dzięki któremu poznajemy np. zegary. W kolejnej rysowance czytamy o kosmosie, poznajemy planety. Najciekawszą zgadywanką dla synka okazała się, o czterech porach roku, w której razem z Ryjkiem kolorujemy liście, rysujemy bałwanka.   Idealnie na obecną porę roku, zwłaszcza, że po ostatnim spacerze zbieraliśmy dary jesieni (kolorowe liście, kasztany, jarzębinę).
Książeczki w miękkiej oprawie, każda ma dwadzieścia cztery strony, więc dużo zabawy i nauki gwarantowane. 
 
rysowanki

       
     Kto jeszcze nie zna przygód Wesołego Ryjka, gorąco polecamy. A ci z Was, którzy go już znają, pochwalcie się, która część Waszym dzieciom najbardziej przypadła do gustu.

Może Ci się spodobać

0 komentarze