E jak Emotopic, wyroby medyczne oparte na naturalnych olejach

by - lipca 29, 2021

Potrzeby skórne

            Choć skóra synka nie jest atopowa, lecz bardzo delikatna, wrażliwa i wymagająca. Jak cały Antosiek, to z serią wyrobów medycznych EMOTOPIC jesteśmy nierozłączni. Produkty mają działanie profilaktyczne w zapobieganiu suchości skóry, ale dodatkowo zmniejszają dolegliwości skóry zmienionej chorobowo. Wykazują wysoką skuteczność i działanie terapeutyczne w łagodzeniu objawów suchej skóry tj. świąd, pieczenie, zaczerwienienie. Przywracają naturalną barierę naskórka, zapobiegając nawrotom suchości oraz oznakom atopowego zapalenia skóry (AZS).
 
dziecko kosmetyki naturalne
      
            Produkty dedykowane są dla dzieci już od 1 dnia życia. Emolienty opracowane pod nadzorem dermatologów dziecięcych oraz przebadane pod kątem biozgodności. Tworząc na powierzchni skóry barierę ochronną, wzmacniają płaszcz hydrolipidowy naskórka, zapewniają odpowiednią budowę i prawidłowy rozwój struktury naskórka.
 

 NASZE MUST HAVE

kosmetyki dla dziecka

            Z kosmetykami Emotopic zaprzyjaźniliśmy się blisko ponad 1,5 roku temu. Zaczęło się od Pianki myjącej 3- Zadaniowa pianka myjąca, dzięki której synek polubił mycie buzi i zaakceptował mycie i masaż główki. Od pierwszego opakowania  jest ciągle z nami w użyciu. Pianka delikatnie oczyszcza twarz, pozostawia skórę miłą w dotyku, a włoski miękkie i puszyste. A co ważne, dla najmłodszego użytkownika, łagodna jej receptura nie wywołuje podrażnień oraz nie szczypie w oczy.
 
Emulsja do kąpieli, używana przez nas do codziennej kąpieli, zapewnia nam ochronę przed suchością skóry, podrażnieniami, zaczerwienienia oraz innym objawom. Uwielbiamy ją bardzo, gdyż długotrwale nawilża i natłuszcza skórę Antosia. Gdyż nie zawsze ma ochotę na zastosowanie balsamu po kąpieli. Skład emulsji to Emolienty: Olej konopny, Olej canola, Olej sojowy, Olej parafinowy, przywracają naturalną barierę ochronną skóry, redukując suchość, świąd i podrażnienia. Emulsja do kąpieli oprócz właściwości myjących zapobiega utracie wody z naskórka. 
 
Balsam nawilżająco-natłuszczający staramy się stosować po każdej kąpieli, zachęca Antosia do tego pompka, która bardzo przypadła do gustu. Formuła na bazie naturalnych olejów zapewnia skórze przesuszonej niezbędne działanie nawilżająco-natłuszczające, przywracając jej prawidłową równowagę wodno-lipidową. Preparat bez ograniczeń wiekowych, sama często go używam, gdyż moja sucha skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Lekka formuła szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze ani ubraniach tłustego filmu.  
 
balsam do ciała
 
Mineralny krem ochronny SPF 50+  najlepszy krem, z którego dotychczas korzystaliśmy. Lekka formuła kremu bardzo łatwo się rozprowadza, nie trzeba go "rozciągać". Preparat oparty jest na 100% filtrach mineralnych, stanowiących barierę ochronną przed intensywnym nasłonecznieniem oraz niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Zapobiega powstawaniu poparzeń, wyprysków i podrażnień słonecznych.
 
lato krem z filtrem

Może Ci się spodobać

0 komentarze