Najlepszy sposób na udany dzień

by - maja 31, 2021

 Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?

przytulenie proszę mnie przytulić

         Zaczęło się przypadkiem od piosenki Marii Eifler "Przytul mnie", która zawładnęła naszym umysłem i ciałem. Uwielbiamy ją śpiewać i do niej tańczyć z Antosiem. Zaciekawieni animacją, którą można obejrzeć tylko w PULS 2, sięgnęliśmy po więcej. Książka pt. "Proszę mnie przytulić" - Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak zachwyciła i podbiła serca całej naszej rodzinki.
 
najlepszy dzień

            Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni... 
 

 Moc przytulenia

           Historia przedstawia siłę uczucia i pozytywnego wpływu bliskości. Poprzez przytulanie wydziela się w naszym organizmie serotonina zwana hormonem szczęścia oraz oksytocyna, która może prowadzić do redukowania wpływu stresu na organizm, prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i poziomu kortyzolu. Regularne przytulanie rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, koi nerwy, dodają energii czy reguluje oddech. Dla najmłodszych przytulanie daje poczucie bezpieczeństwa i ciepła, łagodzi stres. Mocny przytulasek zazwyczaj mamy jest często lekarstwem na całe zło. Pamiętam jak kilka dni temu obudził mnie ogromny ból głowy, wtedy Antosio pomasował mi głowę swoimi malutki rączkami, wypowiadając magiczne słowa: "KOKAM MAMA MIMI", przytulił się bardzo mocno. Potrzeba przytulenia jest u nas również często lekarstwem na wyciszenie, uspokojenie Antosia.

dziecko


Wyróżnienia:

  • Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy 2014 w kategorii literatura dla dzieci i młodzieży.
  • Książka wpisana do katalogu Białych Kruków "White Ravens 2014", książek z całego świata rekomendowanych przez Internationale Jugendbibliothek.
  • Książka wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
  • Wyróżnienie w Konkursie Książki Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej w 2013 roku.

        Moim zdaniem pozycja, która powinna być obowiązkowa w biblioteczce każdego maluszka. Bardzo przyjemnie się ją czyta oraz ogląda, jednocześnie daje ogromną radość jeszcze z przytulania (bo inaczej się po prostu nie da ) . 
 
Kto od jutra zaczyna dzień od mocnego przytulenia na dzień dobry? Z pewnością MY 😍
 
tata i syn


Może Ci się spodobać

0 komentarze