Choinka dekoracyjna z wełny czesankowej - jak zrobić

by - listopada 18, 2020

Jak wykonać choinkę z wełny czesankowej?

           Choć dopiero wkroczyliśmy w drugą połowę listopada, to od dawna w wielu sklepach czuć już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Postanowiłam dłużej nie czekać, zwłaszcza, że uwielbiam dekoracje świąteczne, a w szczególności te bożonarodzeniowe.

Boże Narodzenie

Sama wykonuję dużo ozdób, którymi później przyozdabiam dom. Część z nich są tylko sezonowymi, bo wykonywane na żywym podkładzie ze świerku, cisu czy sosny. Dziś chcę Wam zaprezentować choinkę, która będzie ozdobą nie tylko jeden sezon. Choinka z wełny czesankowej i sznurka naturalnego, to bardzo proste do wykonania prace.

 

Co będzie nam potrzebne, czyli lista zakupów?

 • kształtka/ stożek styropianowy (mój jest wysokości 28 cm),
 • wełna czesankowa (kolor oczywiście do wyboru, zużyłam ok. 2 metrów na jeden stożek),
 • plaster drewna (mój jest z brzozy),
 • patyk lub kijek,
 • szpilki,
 • ozdoby, dekoracje ze sklejki,
 • klej na gorąco i typu magic,
 • nożyczki.
        Część tych przedmiotów miałam kupione w latach ubiegłych. Potrzebne elementy możecie zakupić na allegro, lub tak jak ja w lokalnej pasmanterii (wspierać przede wszystkim lokalny biznes). W Skierniewicach odkryłam niedawno bardzo fajną, nową kreatywną pasmanterię, w której to dokonałam brakujących rzeczy. 
 
klej magic wełna
 

Krok po kroku:    

 1. Zaczęłam od wykonania otworu w spodzie stożka na kijek, użyłam do tego nożyczek.
 2. Kawałkami wełny obkleiłam spód kształtki, używając kleju magic, a dodatkowo przytrzymując ją jeszcze szpilkami.

  stożek styropianowy
 3. W dolnej części stożka, również wspomagając się szpilkami, zaczęłam obklejać i obwijać wełną kształtkę od dołu ku górze.

  wełna czesankowa
 4. Tak przygotowana kształtka jest już gotowa do udekorowania.

  dekorowanie choinki
 5. Do wykonanego na samym początku otworu w spodzie stożka, używając przy tym kleju na gorąco przykleiłam kijek (długość dopasowałam orientacyjnie). 
 6. Ostatni już etap to montaż całej choinki na plaster drewna. Użyłam również do tego kleju na gorąco (jeden z moich plastrów posiadał już wcześniej otwór, dzięki temu choineczka jest bardziej stabilniejsza). Dodatkowo kilka zimowo-świątecznych atrybutów przykleiłam na plaster drewna.

  choinka z wełny czesankowej
        Druga choinka wykonana w taki sam sposób, ale z użyciem naturalnego sznurka. Owe choinki ozdobią nasze mieszkanie w ten przedświąteczny i świąteczny okres. Koniecznie dajcie znać, czy przypadły Wam do gustu. 

magia Świąt 

Może Ci się spodobać

0 komentarze