Wszyscy Rodzice Kochają Skierniewice

by - czerwca 30, 2020

Pierwszy prezent, upominek w skierniewickim szpitalu

    Z tym postem czekałam aż 15 miesięcy. Czemu tak długo, chciałam opisać ważne wydarzenie, które odbywa się tradycyjnie co roku w naszych Skierniewicach.
     Narodziny naszego Antosia to była jedna z najwspanialszych chwil w moim życiu. To wyjątkowy moment, który ukazuje prawdziwy cud istnienia. W kolejnej dobie po narodzinach synka, gdy doszłam już troszkę do siebie po cesarskim cięciu, otrzymaliśmy z Antosiem Magiczne Pudełko. Niebieski kartonik zawierał: ulotki dla mamusi, próbki kosmetyków, pieluszkę jednorazową, książeczkę - Pierwsze wiersze dla... którą synek dzień dnia przegląda i czyta najchętniej ze swoim tatusiem. Najwspanialszym jednak prezentem, który znaleźliśmy w środku było to ubranko. Body na długi rękawek, wykonane z wysokiej jakości bawełny, były już upominkiem od Miasta Skierniewice. To wdzianko dopełniło wyprawkę Antosia, choć synek szybko z niego wyrósł, pozostanie z nami schowane w skrzyneczce z pamiątkami z dzieciństwa.

ubranko wyprawka

Drzewko życia

skierniewicki upominek
   
  Chlubną tradycją naszego miasta, od lat pielęgnowaną i rozwijaną z okazji Dnia Dziecka, jest wręczanie sadzonek drzew nowo narodzonym skierniewiczanom. Mam nadzieję, że owe  Drzewko życia, symbol siły, mądrości i długowieczności będzie rosnąć wraz z naszym Antonim, przypominać o bezcennym darze życia. W ten sposób władze miasta przekazują gratulacje rodzicom oraz życzenia najmłodszym mieszkańcom - wszelkiej pomyślności i nieustającej dumy, jaką przynosi wychowanie Potomka. Niech Państwa Dziecko stanie się niewyczerpalnym źródłem szczęścia, dostarczy inspiracji i poczucia bliskości płynącej z umacniania najważniejszej więzi na świecie. Niech wszystkie chwile wypełni fascynacja pięknem świata; niech urzeczywistnią się Państwa marzenia i pragnienia, a miłość nieustannie wskazuje właściwą drogę w życiu.  Z serdecznymi pozdrowieniami Prezydent Miasta Skierniewice - Krzysztof Jażdżyk.

dzień dziecka

wszyscy rodzice kochają skierniewice

      Ze względu na obecną sytuację w kraju, nie odbył się rodzinny piknik, podczas którego oficjalnie były wręczane drzewka. Upominek mogliśmy odebrać w wyznaczonym terminie osobiście. Pragnęłam, abyśmy wykonali to całą rodziną. Niestety choroba synka uniemożliwiła nam ten wypad. Drzewko - piękną magnolię, tatuś Antosia odebrał sam. Antoś na dniach bacznie już dbał o swoje pierwsze drzewko. Mam nadzieję, że zaszczepimy tym samym zamiłowanie do kwiatów i ogrodów.

magnolia konewka

    Czy takie inicjatywy są również organizowane w waszych miastach?

Może Ci się spodobać

0 komentarze