Pomysł na stroik świąteczny - diy

by - grudnia 15, 2018

Świąteczne dekoracje w kilka minut.

    Początek miesiąca przypomina nam już o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Zapach pierników, świerku, światełka - świąteczne dekoracje sprawiają, że grudzień i okres oczekiwania staje się magiczny. Uwielbiam ten klimat, świąteczny zapach w naszym małym M.
Jeśli chodzi o dekoracje, staram się wykonywać jak najwięcej własnoręcznie, ale w tym roku muszę być ostrożna ze względu na mój obecny stan. W zebraniu "żywych materiałów" pomógł mi oczywiście zapracowany mąż, który tak jak ja nie wyobraża już sobie Świąt bez zapachu świerku. 

dekoracja bożonarodzeniowa
 

 Od czego zacząć, czyli co będzie nam potrzebne?

    Na początek musimy zgromadzić potrzebne nam materiały, bez których nie zaczniemy naszych świątecznych dekoracji:
 • klej na gorąco z wkładami kleju
 • świece lub świeczniki tea light 
 • plastry brzozy (kupiłam gotowe)
 • różnorodne szyszki (w większości zebrane przez moją siostrzenicę)
 • orzechy, cynamon, anyż, plastry pomarańczy (ja swoje suszyłam w piekarniku)
 • sztuczne dekoracje (jabłka)
 • złoty brokat w sprayu
 • iglaki (świerk, cis, jodła, thuja) w zależności od możliwości zgromadzenia
 • sekator
 • gotowa baza 
 • światełka   święta Boże nArodzenie
Suszone plastry pomarańczy możecie kupić lub przygotować samodzielnie. O to kilka sposobów na ładne zasuszenie plastrów cytrusów:
1. Suszarka spożywcza – taka do grzybów – pokrój cytrusy w plastry i wysusz.
2. Piekarnik, pokrój cytrusy w plastry (ok pół cm), rozłóż na blaszce z powłoką nieprzywierającą, lub na blaszce wyłożonej folia aluminiową. Piecz ok godziny - dwóch w 100st przekręcając plastry co jakiś czas na drugą stronę, by się nie poskręcały.
3. Na kaloryferze, jeśli masz mocno grzejące kaloryfery, rozłóż na nich warstwę folii aluminiowej a na niej plastry cytrusów. Obracaj co jakiś czas na drugą stronę by miały ładny kształt. To najdłuższy czas suszenia ale najbardziej ekologiczny

Świąteczna dekoracja w tacy z reniferem

     Do tej dekoracji użyłam w większości gotowych produktów zakupionych w KIK (taca, świeca, renifer), do dopełnienia kompozycji wykorzystałam gałązki świerku, szyszki, orzechy, ususzone plastry pomarańczy oraz światełka.
szyszki, świerk, choinka

 Świąteczna dekoracja na stojaku

     Głównym elementem tego stroika jest stojak zakupiony w Bricomarche kilka miesięcy temu. W tym magicznym okresie znalazł swoje idealne zastosowanie. Gałązki jodły i cisu, szyszki modrzewia, pachnący anyż oraz sztuczne jabłka i dekoracja gotowa.

anyż, dekoracja na Święta

 Stroik na plastrze brzozy 

     Ta dekoracja była najbardziej czasochłonna, zajęła aż 15 minut :) Na tę dekorację użyłam najwięcej naturalnych materiałów: zakupionego wcześniej plastra brzozy, różne szyszki, orzechy, cynamon, anyż, plaster pomarańczy, pachnące iglaki.
dekoracja świąteczna

     Jak sami widzicie dekoracje świąteczne przygotowane przeze mnie,  nie są trudne w wykonaniu, wystarczy odrobinę czasu i pomysłów. A Wam, która dekoracja podoba się najbardziej?

Może Ci się spodobać

0 komentarze