Zimowe książeczki - wydawnictwo Zielona Sowa

by - grudnia 03, 2021

 Zimowe książeczki w biblioteczce Antosia

            Biblioteczka  Antosia z każdym miesiącem powiększa swój zbiór. Bardzo mnie to cieszy, kiedy synek sam przychodzi do mnie z książką i prosi, abym mu poczytała. Wspólne czytanie zbliża nas do siebie, rozwija słownictwo jest idealne nie tylko na długie zimowe wieczory :) Zima, to tajemnicza pora roku, którą najlepiej poznać samodzielnie. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Przychodzę dziś do Was z książeczkami o tematyce zimy oraz świąt, które ma swojej ofercie wydawnictwo Zielona Sowa. Uroczo zilustrowane książeczki dla najmłodszych umilą czas oraz pozwolą przeżyć prawdziwą zimową przygodę. 
Książeczki dla dzieci w wieku 1- 3 latka.

 

 
książeczki na zimę


Pierwszy śnieg 

       Opowieść o Pingwinku Pawełku oraz jego przyjaciołach: Guciu, Puszku, Kropeczce i Leosi. Młode pingwinki spędzają wesoło i aktywnie dzień na świeżym powietrzu, korzystając z pierwszego śniegu tej zimy. Lepią bałwana, zjeżdżają na nartach, rzucają się śnieżkami. Zachwycając się urokami tej magicznej pory roku.

 

pierwszy śnieg

pierwszy śnieg

Śnieżne gwiazdki 

          Historia zajączka Łatka, jego taty oraz babci. Pewnego zimowego dnia zajączek wraz z tatą wybrali się do babci na podwieczorek, ciasteczka i cynamonową herbatkę. Podczas spaceru maluch zachwycał się spadającymi śnieżynkami, ale płatki szybko topniały. Babcia znalazła rozwiązanie... Zachęcam Was do przeczytania :)
śnieżne gwiazdki

śnieżne gwiazdki


Zimowy szalik

                    Opowieść o bałwanku Felku, który się rozchorował. O jego zdrowie i dobre samopoczucie zadbała babcia, która przygotowała pyszną herbatkę oraz otuliła wnuczka ciepłą kołderką. Kiedy Felek pogrążył się w sen, babcia zaczęła przygotowywać dla niego niespodziankę. Nazajutrz bałwanek otrzymał ciepły, kolorowy szalik i czapeczkę. Szczęśliwy mógł korzystać z uroków zimy.

zimowy szalik

zimowy szalik


Zimowa wyprawa 

                   W tej książeczce poznajemy Liska Rudka, który wybrał się na przedświąteczny spacer. Miła niespodzianka, gdyż wszędzie leżał śnieg. Podczas przechadzki natknął się na woreczek z rozsypanymi orzechami. Postanowił znaleźć właściciela, towarzyszy mu zajączek Łatek. Po drodze spotykają zaspanego Misia, który wie do kogo należy zguba :)  Jesteście ciekawi?

zimowa wyprawa

zimowa wyprawa


Święta reniferka

             Historia małego reniferka Łatka, który przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Tytułowy renifer, ma po raz pierwszy w życiu wziąć udział i polecieć w zaprzęgu Świętego Mikołaja. Łatek najmniejszy ze wszystkich, martwił się i smucił, czy w ogóle sobie poradzi z zadaniem. Wystarczyły słowa otuchy i wiary w niego, które wypowiedział Święty Mikołaj. Czy Łatek sobie poradził, czy dzieci otrzymały prezenty na czas? Koniecznie przeczytajcie o tym w książeczce :)

święta renifera

święta renifera

Święta Mikołaja

                 Ostatnia książeczka zaprasza nas do domu Świętego Mikołaja oraz jego pomocników. W przedświątecznym okresie Mikołaj ma bardzo dużo pracy, czyta listy od dzieci z całego świata, elfy pomagają mu spakować prezenty na sanie. W Wigilię śpieszy się, aby zdążyć do wszystkich dzieci z podarunkami. Podczas nieobecności Świętego, elfy przygotowały niespodziankę, ubrały pięknie  choinkę.  Po powrocie do domu na Mikołaja czekał też prezent. Jesteście ciekawi do otrzymał? Nie tylko  dzieci otrzymują prezenty.

święta mikołaja

święta mikołaja


                        Wszystkie książeczki zawierają po 10 stron, barwnych ilustracji i ciekawego, prostego tekstu. Moim zdaniem lektura nie tylko dla najmłodszych przedszkolaków. Książeczki o tematyce zimowej, świątecznej przybliżam Antosiowi dopiero na początku grudnia. Koszt książeczki ok. 6 zł/ sztuka. Życzę przyjemnej lektury przy kubku ciepłego kakao 😊  
Może Wy polecicie też nam swoje książeczki o tej tematyce?


Może Ci się spodobać

0 komentarze