Pawie Oczko, mini zoo w Łasiecznikach koło Skierniewic

by - sierpnia 28, 2020

Gdzie na weekend w okolicach Skierniewic?

 
mini zoo

     Co robić w piękny i słoneczny weekend z 1,5 rocznym dzieckiem? Oczywiście wybrać się na wycieczkę 😀 Oboje z mężem uwielbiamy bliski kontakt z naturą, chcemy również zaszczepić tę pasję w Antosiu. Wybraliśmy się więc do gospodarstwa agroturystycznego Pawie Oczko TUTAJ , oddalonego od Skierniewic ok. 11 km. Owe miejsce prowadzone jest przez ludzi z pasją, nastawione na hodowlę zwierząt.

daniele sarny


Co nas zachwyciło?

     Przemiły Pan Gospodarz, który oprowadził i opowiadał z zainteresowaniem o swoich zwierzątkach.  Spotkamy tam piękne, urocze i przemiłe zwierzątka. Daniele, sarenki, które mogliśmy nakarmić gałązkami wierzby. Konie, kucyk, muł, dużo owieczek, kury, koguty, papugi faliste oraz nierozłączki. Przywitaliśmy się ze strusiem EMU, zostaliśmy z Antosiem opluci przez lamę  lub alpakę 😃  Jest dużo kaczek, gęsi, milusie króliki, świnki morskie oraz uroczy żółw, od którego Antosio nie mógł się oderwać.  Tak spodobało mu się karmienie tych małych zwierzątek, że odchodziliśmy już z wielkim krzykiem i płaczem. Z pewnością odwiedzimy to miejsce za rok, gdy synek będzie już bardziej świadomy kontaktu ze zwierzątkami. 

papugi

weekend poza miastem

gęsi kaczki

 

Dodatkowe atrakcje

     Dla grup zorganizowanych dodatkowo gospodarstwo oferuje przejażdżkę bryczką, przejażdżkę na koniu lub kucyku (zależnie od wieku i wzrostu dzieci) oraz ognisko z kiełbaskami i herbatą. Inną ciekawostką jest dojenie kozy i możliwość spróbowania mleka oraz karminie jagniątka z butelki i mały pokaz pszczelarski z degustacją miodu z pasieki (tylko w okresie od maja do czerwca). Koszt całkowity to 30 zł od osoby.
     Na terenie gospodarstwa agroturystycznego Pawie Oczko do dyspozycji odwiedzających znajduje się: plac zabaw (huśtawka, zjeżdżalnia i trampolina), duże zadaszenie w postaci namiotu a w nim stoły i ławki.
 

Podsumowanie:

Cena biletów wejściowych to 7 zł dziecko, 10 zł dorosły.
Gospodarstwo otwarte jest od maja do października w godzinach 10-18
Adres:
Łasieczniki 27
99-417 Bolimów
nr telefonów:
  • 502 403 888
  • 512 098 363
 
 Radość zwiedzających najważniejsza 😍 Serdecznie polecamy!

króliki, karmienie zwierząt

radość dziecka


Może Ci się spodobać

0 komentarze